Kanał Rss
Content
Bądź wyjątkowy
23 kwietnia 2019

41647176_975005572679023_1382034744010604544_nWywiad z artystką, która zdobi ręcznie ubrania – Ewą Śmiechowską-Florek

Redakcja: Czym zajmuje się firma „LETYCJA”?

Ewa Śmiechowska-Florek: Zajmuje się sprzedażą wyjątkowych, zdobionych ręcznie ubrań, biżuterii oraz damskich torebek.

Letycja to niewielki sklep z pracownią. Nastawiony przede wszystkim na promowanie rękodzieła, sztuki użytkowej, którą widać na ulicach. Jest żywa, praktyczna.

W przedsięwzięciu od lat uczestniczy cała rodzina. Skala działalności jest niewielka, ale dostarcza dużo satysfakcji.

Zdobienia wykonywane są farbami do tkanin, a w sezonie jesienno-zimowym również przy użyciu wełny metodą czesankową.

Prawie cała uwaga skupiona jest na wykonywaniu zamówień. Czyli zdobieniu sukienek, bluzek, spodni, kurtek itp. powierzonych nam przez Klientki. Nie korzystamy z wzorników, szablonów. Każdy wzór malowany jest pędzlem na tkaninie i jest niepowtarzalny. Nasze Klientki doceniają pracę wkładaną w realizacje. Wracają z nowymi pomysłami.

Co oferuje swoim Klientom?

LETYCJA oferuje swoim Klientkom odzież zdobioną ręcznie wysokogatunkowymi farbami do tkanin. W swoim asortymencie posiada bluzki, koszule, spódnice, spódniczki, sukienki i suknie wieczorowe, swetry (zdobione również ręcznie, wzorami wykonanymi z wełny czesankowej metodą filcowania na sucho), szale, chusty.
Rzeczy, które można u nas kupić są bardzo dobrej jakości. Zależy nam nie tylko na trwałości aplikacji, ale również sprzedawanych ubrań, które traktujemy jak podkład. Rzeczy muszą wyglądać dobrze po praniu. Często są to outletowe egzemplarze renomowanych firm. Można też kupić w korzystnej cenie. Sprawdzają się w naszym butiku, bo zwykle malujemy pojedyncze sztuki. Rzadko wykonujemy ten sam motyw na całej rozmiarówce. Mimo sporej wprawy w malowaniu proces ten jest czasochłonny. Codziennie pojawia się kilka sztuk. Od lat pracujemy na naszą opinię. Każde zlecenie jest dla nas ważne. Dobrze znamy nasze Klientki. Z przyjemnością i nieukrywaną satysfakcją oddajemy Właścicielkom zupełnie odmienione, piękniejsze elementy garderoby. Każdy lubi czuć się wyjątkowy. My wiemy jak za pomocą pędzli i farb odmienić nudne t-shirty, uratować ukochaną sukienkę z której nie chce zejść plama po winie, wyczarować torebkę z wymarzonym motywem koni w galopie, wizerunkiem pupila czy dedykacją.

Jaka jest misja przedsiębiorstwa?

Misją przedsiębiorstwa jest sprzedaż oryginalnej odzieży obdarzonej cząsteczką unikalności, którą nadaje jej ręczne zdobienie.

 

Jak dbać o odzież ręcznie malowaną?

Zdobienia na tkaninach wykonywane są wysokogatunkowymi farbami akrylowymi przeznaczonymi specjalnie do tkanin i utrwalane termicznie w celu zapewnienia odporności wzoru na ścieranie bądź pranie.

Rzeczy najlepiej prać ręcznie, bądź w pralce na krótki cykl prania ( bez wirowania ) prasować przez bawełnianą tkaninę lub papier do pieczenia, żeby żelazko nie miało bezpośredniego kontaktu z farbą.

Dokładamy wszelkich starań aby nasze prace cieszyły latami.

Dlaczego wasze prace są unikatowe?

Wszystkie rzeczy tworzymy z pasją i miłością do tego co robimy, każdy wzór jest unikalny i niepowtarzalny co czyni go szczególnie wyjątkowym.

Robicie zamówienia na specjalne życzenie Klienta?

Wykonujemy wzory na rzeczach powierzonych przez Klientki, na specjalne zamówienie o różnorodnych tematykach,  których nie oferujemy w regularnej sprzedaży. Klientki obdarzają nas zaufaniem przynosząc lub przysyłając suknie wieczorowe, ślubne, skórzane torebki, buty.

Praktycznie nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Lata pracy owocują doświadczeniem w kontakcie z różnymi rodzajami tkanin.

Gdzie można was znaleźć?

Znaleźć nas można w sklepie stacjonarnym w Sosnowcu przy ulicy Targowej 11. Tam można podpatrywać nas podczas pracy. Prowadzimy również sprzedaż internetową za pośrednictwem fan page’a www.facebook.com/letycjaSklep tam też publikujemy zdjęcia prac jakie powstają w naszej pracowni. Spotkać można nas na kiermaszach rękodzieła. Nasze prace można zobaczyć na ulicach w całej Polsce i zagranicą. Jeśli twoją uwagę przykuje zdobiony ręcznie płaszcz lub tunika istnieje spore prawdopodobieństwo, że jest to nasze dzieło.

 

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: