Kanał Rss
Content
Cuda na szydełku
25 kwietnia 2019

Snapchat-383760839Wywiad z właścicielką „Roszpunkowo”, miejscem z ręcznie szytymi, personalizowanymi zabawkami na szydełku.

 Redakcja: Czym zajmuje się firma”Roszpunkowo”?

Małgorzata Kobryn: Firma Roszpunkowo zajmuje się tworzeniem misiów na szydełku. W porywach powstają też inne zabawki ale najczęściej to misiowi przyjaciele.

Jak długo jest już na rynku?

Można powiedzieć, że to pasja która przerodziła się w pomysł na biznes ,,,Początki były nauką i zabawą jak też doskonaleniem tego w co wierzyłam.

Kto ją tworzy?

Nigdy wcześniej nie zrobiłam nic na szydełku. Nauczyłam się sama. Podstawy znalazłam w Internecie, a wzór powstał metodą prób i błędów. Doskonaliłam się i przerabiałam. Trochę to trwało zanim zdecydowałam się na pokazanie ich szerszemu gronu.

Najbardziej wierzyli we mnie mąż ,dzieci ,brat i ojciec. Wspierali dobrym słowem  i nie negowali, że wiecznie siedzę z szydełkiem i nie mam dla nich czasu. Pomagali tworzyć logo, stronę, wizytówkę- dlatego śmiało mogę powiedzieć że to nasze wspólne osiągnięcie, i mała rodzinna firma. Mam w nich ogromne wsparcie -żebym mogła rozwijać pasję wyręczyli mnie w wielu obowiązkach. Śmiało mogę napisać że sama nie dałabym rady.

Jakich materiałów używa Pani do produkcji i dlaczego?

Misie powstają z włóczki której też długo szukałam, gdyż nie może uczulać, bowiem sama mam z tym problemy. Zależało mi dokładnie na takim efekcie jaki jest.

Czy istnieje możliwość personalizacji zamówienia?

Oczywiście można dowolnie spersonalizować misia-czy ubrankiem czy nawet napisem. Powstają misie komunijne ,ślubne ,lekarze i wiele innych. Z każdym klientem ustalamy wszystko indywidualnie, a ostateczna wersja musi dostać akceptację i dopiero wtedy zostaje wysłana.

Jakie istnieją rozmiary misiów?

Rozmiary są różne od 7 cm do 40 cm więc i ceny są różne, myślę że raczej każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Jak wygląda proces tworzenia?

Każdy misio czy inna zabawka od początku do Końca jest wykonywana ręcznie, każde ubranko jest szyte na dokładnie tego misia i nie ma dwóch identycznych. Mimo tego że zawsze robię je tak samo to różnią się choćby wyrazem pyszczka.

Gdzie można Panią spotkać? Jak najlepiej kontaktować się w sprawie zamówienia?

Misie można zamawiać na firmowym fanpage  https://www. facebook.com/ Roszpunkowo/. Dodatkowo, można też nas spotkać na różnych targach i kiermaszach rękodzieła. Jeździmy po całej Polsce, a w maju przenoszę się do stacjonarnej pracowni na Ul .Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich, do której wszystkich zapraszam. Będą tam organizowane warsztaty dla dzieci i dorosłych, oraz będzie można mnie poznać osobiście.

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: