Kanał Rss
Content
Dworcowa będzie deptakiem
3 lipca 2017

kato2Katowice ogłosiły przetarg na projekt placu Dworcowego, czyli przebudowę znajdującej się w centrum miasta ulicy Dworcowej na miejski deptak. Jeszcze w ubiegłym roku przedstawiciele katowickiego magistratu szacowali, że na remont zaniedbanej ulicy trzeba będzie wydać około 30 mln zł.

Zmodernizowana ulica Dworcowa będzie przedłużeniem ulicy Mariackiej, jednego z najpopularniejszych deptaków w regionie.   – Nowy deptak miejski, podobnie jak to było w przypadku ul. Mariackiej, ma przywrócić kolejną część miasta dla pieszych i wpisywać się w naszą politykę odciążania centrum miasta z ruchu samochodowego. Ulica Dworcowa po przebudowie będzie wyłączona z publicznego ruchu samochodowego – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

– Termin składania ofert w przetargu mija 30 czerwca. Natomiast do dziewięciu miesięcy od daty zawarcia umowy, wykonawca będzie zobowiązany do wykonania i dostarczenia kompletnej dokumentacji projektowej oraz do złożenia kompletnego wniosku o pozwolenie na budowę. Następnie niezwłocznie zostanie ogłoszony przetarg na prace budowlane – zapowiadają urzędnicy.

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: