Kanał Rss
Content
Nowy szlak
11 września 2017

kato3W Katowicach 7 września, w ramach obchodów Urodzin Miasta zainaugurowano Katowicki Szlak Ślonski Godki. Ma to być nowa atrakcja turystyczna, która połączy śląską tradycję z nowoczesnością.

Szlak miał pomóc w nauczeniu się śląskich słów. W mieście pojawiły się specjalnie zaprojektowane i wykonane w drukarce 3D postaci śląskiej kultury, m.in. Utopiec, Bebok czy Skarbnik Połednica, które wyznaczą granice szlaku. Centrum Informacji Turystycznej udostępni dla wszystkich chętnych specjalne mapki, dzięki którym będzie można rozpocząć zwiedzanie na Katowickim Szlaku Ślonski Godki. Mapkę pobrać można także ze strony internetowej. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że szlak może zostać rozbudowany, ale wszystko zależy od mecenasów, którzy wspomogą całą akcję.

Niestety figurki już po kilku godzinach padły ofiarą złodziei i wandali. – Figurki zostaną wzmocnione i wrócą na swoje miejsca. Obecnie przeglądane są nagrania z monitoringu, dzięki którym mamy nadzieję odnaleźć sprawców zniszczenia szlaku – powiedziała Ewa Biskupska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Katowicach.

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: