Kanał Rss
Content
Opieka czyni cuda
23 października 2019

Zdjęcie Joanna BiłęjczukWywiadu udzieliła Joanna Biłęjczuk - właścicielka Centrum Opieki Długoterminowej „Joanna”

 

Redaktor: Skąd pomysł na biznes?

Joanna Biłęjczuk: Inspiracją do rozpoczęcia działalności w zakresie opieki długoterminowej były zaobserwowane przez mnie trudności w realizacji kontynuacji opieki nad pacjentami niesamodzielnymi, niewymagającymi hospitalizacji i niekwalifikującymi się do pobytu w domu pomocy społecznej, czy też do pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej. Sytuacja demograficzna Polski wymaga zabezpieczenia coraz większej liczby osób w świadczenia opieki długoterminowej. Właśnie stąd moja decyzja o zorganizowaniu Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Górze Siewierskiej, który wprawdzie w niewielkim stopniu, ale zabezpieczył świadczenia stacjonarne dla naszych pacjentów. Z czasem okazało się, że to przysłowiowa „kropla w morzu potrzeb”, a ponadto do Zakładu zaczęli zgłaszać się pacjenci z innymi problemami, którym także chciałam pomóc, no i tak narodziło się Centrum Opieki Długoterminowej Joanna w Mierzęcicach.

Redaktor: Co w swojej ofercie ma Centrum Opieki Długoterminowej Joanna?

Joanna Biłęjczuk: Nasze centrum oferuje świadczenia zdrowotne finansowane lub współfinansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, oraz komercyjne pobyty pacjentów, a także we współpracy z NFZ realizujemy stacjonarne pobyty w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym, oraz pobyty w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym lub opiekę długoterminową domową  dla pacjentów wentylowanych mechanicznie i nie tylko.

Redaktor: Jak długo firma jest już na rynku?

Joanna Biłęjczuk: Działalność rozpoczęłam w 2003 roku. W tym roku mija więc 16 lat pracy na rzecz osób niesamodzielnych.

Redaktor: Co najbardziej lubią Państwo w swojej pracy?

Joanna Biłęjczuk: Praca z osobami przewlekle chorymi, jak i niepełnosprawnymi wymaga wyjątkowo dużego zaangażowania, ale satysfakcja z niesionej pomocy, stanowczo rekompensuje ten wysiłek. Opieka długoterminowa dotyczy głównie ostatniego etapu naszego życia, w  którym jesteśmy niesamodzielni i wymagamy wsparcia innych.

Redaktor: Jak skorzystać z Państwa usług? 

Joanna Biłęjczuk: Dysponujemy stroną internetową adres: www.codjoanna.pl na której zmieszczona jest pełna informacja o naszej działalności wraz z danymi teleadresowymi. Na stronie zamieściliśmy także formularze wymagane do kwalifikacji pacjentów do świadczeń współfinansowanych lub finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: