Kanał Rss
Content
Solidne zabawki na całe życie
4 kwietnia 2019

 

IMG_7803

 

 

Wywiad z właścicielką pracowni „Kolorowe Mebelki” – M. Katarzyną Bugaj

Redakcja: Czym są „Kolorowe Mebelki”?

M. Katarzyna Bugaj: Spełnieniem marzeń z dzieciństwa. Mebelki były moimi ulubionymi zabawkami w dzieciństwie. Do dziś mam jeszcze moje stare zabawki.

Dla kogo są przeznaczone?

Dla wszystkich, którzy chcą się nimi bawić: dla dzieci ale i dla mam. Czasem kupują u mnie mebelki Panie, które kochają i kolekcjonują lalki. „Kolorowe Mebelki” są dla wszystkich.

Kto tworzy „Kolorowe Mebelki”?

Mama czterech (trzy już są dorosłe) córek, babcia trójki wspaniałych chłopców. Czekam na wnuczkę. Mam nadzieję, że kiedyś się doczekam i zrobię dla niej piękne mieszkanko dla lalek. Tworzę je zupełnie sama. Nauczyłam się szyć ale też obsługiwać szlifierki, wiertarki i piłę.

Skąd wziął się pomysł na taki nietypowy biznes?

Z pasji, z marzeń małej dziewczynki. Pewnego dnia narodził się w mojej głowie. „Kolorowe Mebelki” to miłość z dzieciństwa. To tęsknota za beztroską i niekończącą się zabawą. ,,Kolorowe Mebelki” to pasja ale też pomysł na życie i biznes. Nie wiem kiedy dokładnie się narodził. Myślę, że to nie był jeden moment tylko nauka przez kilka lat jak pracować z drewnem i innymi sprzętami. Kupiłam narzędzia (najpierw modelarskie), deski w rożnych rozmiarach, klej i zaczęłam robić mebelki. Na początku moja piwnica służyła jako warsztat stolarski. Pierwsze mebelki były… nie zbyt dobre. Nie zrażałam się i próbowałam dalej. Metodą prób i błędów, zmarnowanym drewnem i pochłonięciem czasu w końcu zaczęło się coś klarować. Powoli wyłaniał się kształt, który chciałam osiągnąć. Rodzina i znajomi zaczęli patrzeć na moje “dzieła” z akceptacją. Kilka zestawów się sprzedało. Następnie pokazałam ,,Kolorowe Mebelki” w Internecie i okazało się, że spodobały się szerszej grupie osób. Założyłam działalność gospodarczą, wynajęłam pomieszczenia na pracownię i wzięłam się do pracy. Powstała również, w międzyczasie, strona internetowa, na którą zachęcam zaglądnąć: https://www.kolorowe-mebelki.pl/

Czy zajmuje się Pani zleceniami indywidualnymi?

Mam sklep internetowy ale 90% mojej sprzedaży to są zamówienia indywidualne. Czasem to jest jeden zestaw, czasem dwa ale najczęściej mebluję całe domki dla lalek.

Skąd czerpie Pani inspiracje? 

Pomysł był taki aby mebelki były „jak prawdziwe”. Zewsząd: uwielbiam penetrować strony i blogi o wystroju wnętrz.

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: