Kanał Rss
Content
Spotkanie z prezydentem
9 października 2017

DudaW czasie poniedziałkowego (9 października) spotkania mieszkańców Wodzisławia Śląskiego z Andrzejem Dudą, prezydent podkreślił, że „na Śląsku nie zawsze wiodło się dobrze” oraz że na tym terenie „są ogromne rachunki krzywd”.

– Przez te 30 lat na Śląsku nie zawsze wiodło się dobrze i nie we wszystkich miejscach, zwłaszcza Górnego Śląska, polityka była prowadzona w sposób prawidłowy. Są ogromne rachunki krzywd i wiele miejsc zostało zapomnianych, tak, że ludzie mówili, że są zapomniani przez Boga – powiedział prezydent.
W przemowie Andrzej Duda podkreślił również, że to dzięki głosom uzyskanym właśnie tutaj, wygrał on ostatnie wybory prezydenckie. – Cieszę się, że wraz z obecnym polskim rządem mogę mówić o Śląsku i pracować dla Śląska – dodał Duda.
Prezydent w swoim przemówieniu zaznaczył także, że do tej pory na Śląsku „wiele zostało zrobione”. Głównie chodziło o restrukturyzację przemysłu górniczego oraz o pomoc finansową dla rodzin górników. (fot. CC\\Wikimedia Commons\\Michał Józefaciuk)

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: