Kanał Rss
Content
Udaremniona ustawka
8 maja 2017

nożeUciekający przed policjantami, przygotowujący się do ustawki kibole m.in. z Ruchu Chorzów pozostawili po sobie, w zabrzańskim lesie niezwykłe „pamiątki”. Mundurowi znaleźli m.in. pałki teleskopowe, maczety, pojemniki z gazem pieprzowym, noże, siekiery. Taki arsenał miał być wykorzystany do rozprawienia się z drużyną konkurencyjnego klubu.

Sprawna interwencja policji zapobiegła niechybnej tragedii, która mogła rozegrać się w Zabrzu. Policjantom bowiem udało się udaremnić ustawę przygotowaną przez pseudokibiców (6 maja), którzy w lesie, nieopodal autostrady A4 w Zabrzu oczekiwali na kiboli ze Śląska Wrocław. Ci z kolei odwiedzili miasto w związku z meczem z Piastem Gliwice.

Policjanci informacje na temat ustawi uzyskali z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a dokładniej z tamtejszego wydziału zajmującego się walką z pseudokibicami. Po przyjeździe mundurowych na miejsce okazało się, że do lasu zdążyło przyjechać już ponad 100 osób. Z komentarzy policjantów wynika, że kibole na widok policji zaczęli uciekać. W wyniku akcji policjantom udało się wylegitymować w sumie 114 osób i sprawdzić kilkadziesiąt samochodów. W sumie funkcjonariusze nałożyli 29 mandatów i zarekwirowali „broń”, którą mieli posłużyć się pseudokibice.

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: