Kanał Rss
Content
Warto się rozwijać!
26 lipca 2019

Wywiadu udziela  właściciel firmy AS Edukacja- Marcin Batko

Redaktor: Co mają Państwo w swojej ofercie?

Marcin Batko: W naszej ofercie znajdą Państwo krótkie kursy obejmujące od kilku do kilkudziesięciu godzin szkoleniowych z zakresu: kosmetyki, fotografii, florystyki, informatyki, księgowości, gastronomii a także kursy medyczne z zakresu masażu czy fizjoterapii. Dysponujemy również kursami z innych dziedzin. Są to np. kurs strzyżenia psów czy trenera personalnego. Kolejny dział stanowią: kwalifikacyjne kursy zawodowe kończące się egzaminami państwowymi na kwalifikacje w zawodach. Do tego dochodzi szeroka oferta kierunków kształcenia zawodowego w szkole policealnej.

Wszystkie oferowane przez AS Edukacja szkolenia i kursy kończą się uzyskaniem zaświadczenia na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz certyfikatu na naszym druku.

Redaktor: Która z pozycji jest najczęściej wybierana?

Marcin Batko: Z kursów krótkich najczęściej klienci wybierają kursy kosmetyczne z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, stylizacji paznokci oraz stylizacji rzęs a także kursy komputerowe z pakietu Office. Do bardzo popularnych szkoleń należą także : kurs sekretarsko – asystencki, kurs kadrowo – płacowy, kurs grafiki komputerowej, kurs opiekuna osób starszych oraz kurs groomingu (strzyżenia psów).

Z kwalifikacyjnych kursów zawodowych największą popularnością cieszy się u nas technik elektryk oraz technik logistyk. Ze szkół policealnych słuchacze najczęściej wybierają zawody takie jak Opiekun Medyczny, Florysta a także Technik BHP oraz Technik masażysta.

Redaktor: Do kogo jest skierowana oferta?

Marcin Batko: Oferta skierowana jest do osób zarówno młodych (powyżej 16 roku życia) jak i starszych. Jest to propozycja dla tych, którzy nie mają zawodu, lub chcą się przebranżowić czy też szukają nowych możliwości rozwoju. Często korzystają z niej też osoby, które doszkalają się w branży, w której już działają.

Redaktor: Dlaczego Pana zdaniem warto się kształcić?

Marcin Batko: Moim zdaniem dobre wykształcenie zawodowe oraz zdobywanie nowych umiejętności i ciągłe doszkalanie się gwarantuje dobrą pracę, większą mobilność na rynku pracy a także lepszą płacę. Każde ukończone szkolenie podnoszące kompetencje dodaje pewności siebie na każdym kroku, a szczególnie przy poszukiwaniu nowej pracy. Wyższe kwalifikacje i chęć rozwoju jest wyjątkowo doceniana przez przyszłych pracodawców.

 

Redaktor: Jak wygląda obecna sytuacja na rynku w kwestii zatrudnienia? Czy łatwo jest dostać pracę?

Marcin Batko: Obecnie nie możemy narzekać na brak miejsc pracy. Warto jednak zwrócić uwagę, że od kilku lat dużo bardziej poszukiwani są pracownicy z dobrym wykształceniem zawodowym ( np. technik elektryk, technik logistyk czy technik usług kosmetycznych ) niż po studiach. Często wystarczy ukończyć szkolenie aby znaleźć porządną pracę.

 

Redaktor: Co najbardziej Pan lubi  w swojej pracy?

Marcin Batko: Prowadzenie firmy szkoleniowej to ogromne wyzwanie ale też duża radość. Codziennie spotykamy nowych ludzi, którzy uzupełniają swoje braki w wykształceniu, po to aby dobrze wykonywać swoją pracę, a także całkowicie odmieniają swoją ścieżkę zawodową i podejmują nowe wyzwania związane z pracą w zupełnie nowej branży. Obserwowanie zadowolonych kursantów i słuchaczy, którzy dążą do realizacji swoich marzeń i celów daje naprawdę dużą satysfakcję.

 

Redaktor: Jak długo firma jest już na rynku?

Marcin Batko: Firma AS Edukacja w Katowicach działa od czerwca 2018r. Nasze biuro znajduje się na ul. Mariackiej 33, na piętrze I. Wszystkie osoby zainteresowane kształceniem a także współpracą z nami serdecznie zapraszamy.

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: