Kanał Rss
Content
Wypożyczalnia elektrycznych samochodów
22 września 2017

samochod elektrycznyW Galerii Katowickiej otwarto punkt ładowania elektrycznych samochodów. W podziemnym parkingu powstały cztery miejsca z elektrycznym napędem.

Są one wyposażone w dwie podwójne uniwersalne ładowarki. Jednocześnie zaczęła działać platforma GreenGoo, która pozwala na wypożyczenie samochodów elektrycznych w usłudze carsharingu. Aby wypożyczyć samochód wystarczy posiadać aplikacje oraz wypełnić odpowiednie dane. Wypożyczalnia działa całą dobę, a kierowcy mają do wyboru kilka modeli – dla modeli BMW i3, Nissan Leaf i Renault Zoe koszt wynosi 99 gr za minutę, natomiast w przypadku Tesli S, reprezentującej klasę „premium”, to wydatek 3zł.
– Rynek samochodów elektrycznych to nasza przyszłość, lepsza przyszłość – z czystszym powietrzem, lepszymi osiągami i grubszym portfelem. Wierzymy, że w niedalekiej przyszłości ekologiczny transport, oparty w dodatku na współdzielonej mobilności, wydobędzie się z wąskiej niszy i stanie się mocną alternatywą dla tradycyjnych pojazdów – mówi Krzysztof Gawałek, prezes spółki Transporters, która odpowiada za projekt. 

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: