Kanał Rss
Content
Zadbaj o swoje paznokcie
20 lipca 2020

Niejednokrotnie mówi się, że paznokcie są tak naprawdę wizytówką człowieka. Na co dzień bardzo często zwracamy uwagę na dłonie drugiej osoby, a widok złamanych, rozdwojonych i zniszczonych paznokcie nie wywoła w nas zbyt pozytywnego wrażenia. Warto więc zadbać, aby nasze paznokcie były równej długości, dobrze odżywione, pozbawione nieprzyjemnie wyglądających skórek.

Jedną z zdecydowanie najbardziej lubianych czynności pielęgnacyjnych przez kobiety jest manicure. Czasami dobry manicure możemy wykonać samemu w domu, jeśli ktoś ma wprawę i podstawowe akcesoria. Najważniejsze przy robieniu manicure jest dostosowanie paznokci do swojego trybu życia. Jeśli nasza praca jest związana z pisaniem na klawiaturze komputera, mamy małe dziecko lub pracujemy fizycznie, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zrobienie krótszych paznokci. W innym wypadku może nam być bardzo niewygodnie, mogą utrudniać nam wykonywanie codziennych czynności, a radość z posiadania długich paznokci szybko przeminie. Jeśli jednak pracujemy w firmie, w której jedną z najważniejszych cech pracownika jest nienaganny wygląd, warto nieco je zapuścić i może zdecydować się na ich utrwalenie, na przykład stosując manicure hybrydowy lub żelowy. Warto utrzymywać regularność takich zabiegów pilnując, aby nasze paznokcie nie były odrapane.

Oprócz zadbania o sam wygląd paznokci, warto zadbać o ich zdrowie. Jednym z przykładów jest stosowanie maseczek z ogórka, jabłka i cytryny dla osób, które borykają się z bardzo zniszczonymi i kruchymi paznokciami. Bardzo często są przydatne po ściągnięciu hybryd lub żeli z paznokci, ponieważ wtedy są one bardzo słabe, łatwo się wyginają i kruszą. W niektórych przypadkach takie maseczki przydają się, gdy nasze paznokcie są w gorszej kondycji po zimie. Warto stosować je co najmniej raz w tygodniu.

Niewiele osób wie, że wcierki i płukanki na paznokcie są tak samo skuteczne, jak te używane do skóry głowy i włosów. Jeśli nasze paznokcie są przesuszone, możemy wypróbować wcierki z oliwki dla dzieci zmieszanej z olejem rycynowym w proporcjach 2:1. Stosowanie jej codziennie przed snem zdecydowanie przyniesie efekty, wystarczy ją tylko regularnie wmasowywać w paznokcie. Jeśli jednak bardziej zależy nam, aby nasze paznokcie szybciej rosły, należy zrobić sobie płukankę z letniej wody i łyżki soli morskiej trzymać paznokcie obu dłoni w niej przez 20 minut. Czynność powtarzać przez tydzień, następnie zrobić sobie kilka dni przerwy, a potem powtórzyć kurację. Za każdym razem po wyjęciu dłoni należy je dokładnie umyć, a następnie nawilżyć je kremem. Bardzo dobrą płukanką regeneracyjną jest również stworzona z oliwy z oliwek i cytryny. Wystarczy delikatnie podgrzać oliwę, a następnie wkropić kilka kropli soku z cytryny. Po około 5 minutach moczenia paznokci usunąć ręcznikiem jej nadmiar i znów odczekać kolejne 5 minut, następnie zmyć oliwę ciepłą wodą z mydłem.

To tylko kilka przykładów na to, jak łatwo możemy wzmocnić nasze paznokcie i o nie zadbać, często nawet nie wychodząc z domu.

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: