Kanał Rss
Content
Zadłużenie Szpitala Murcki
25 maja 2017

stethoscope-840125_960_7205 mln zł – tyle pieniędzy ma zostać przeznaczonych z budżetu miasta na spłatę zadłużenia Szpitala Murcki. Glosowanie w tej sprawie ma się odbyć w czerwcu bieżącego roku.

– Sytuacja finansowa Szpitala Murcki jest bardzo zła. Kilkanaście dni temu otrzymałem pismo od prezesa Szpitala, w którym jest napisane, że zobowiązania wymagające zapłaty wynoszą ponad 4,5 mln zł, a bilans sporządzony za pierwszy kwartał wykazuje łączny stan zobowiązań krótkoterminowych w wysokości 7,4 mln zł – skomentował całą sprawę prezydent Katowic Marcin Krupa.

Od kilku lat spółka Szpital Murcki zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. W 2013 roku miasto spłaciło cały dług szpitala, który od tego czasu przekształcił się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Jego majątek wynosił wówczas 17 mln zł.

Jak do tej pory nie udały się próby przynajmniej częściowej prywatyzacji zakładu. Nie udała się również próba połączenia szpitalu z Górnośląskim Centrum Medycznym. W świetle zamiaru spłaty zadłużenia prezydent Krupa dodał także: – Taka decyzja ma swoje konsekwencje, o których wcześniej mówiliśmy, gdyż dziś przeznaczamy 5 mln zł nie na modernizację budynków i sal, czy nowy sprzęt, ale na spłatę długów i w niewielkim stopniu na inne najpilniejsze potrzeby Szpitala.

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: